ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум

ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум

Париз пулсира во ритамот на нова модна треска. И H&M им се придружи на десетиците влијателни брендови кои одржуваат ревии во рамките на Париската модна недела. Над 200 гости го следеа секој чекор на манекенките.

Главната колекција H&M Studio на популарната компанија за сезоната есен/зима 2016 е инспирирана од силните жени и индивидуалноста.

Манекенките дефилираа на специјална писта која наликуваше на замрзнато езеро и го рефлектираше влијанието на природата при дизајнирањето на колекцијата.

„Оваа колекција е за силата и убавината на жената и за тоа како ја изразуваме таа моќ преку нашиот стил“ – изјавила Ен-Софи Јохансон од шведскиот бренд.

Ема Робертс, Сиара, Кејт Мара и Оливија Палермо беа меѓу гостинките кои ја набљудуваа ревијата од првиот ред.

HM HM HM HM HM HM HM HM HM
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
HM HM HM

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.