ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум

ФОТО: H&M одржа ревија во Париз инспирирана од силните жени и убавината на индивидуалниот ум

Париз пулсира во ритамот на нова модна треска. И H&M им се придружи на десетиците влијателни брендови кои одржуваат ревии во рамките на Париската модна недела. Над 200 гости го следеа секој чекор на манекенките.

Главната колекција H&M Studio на популарната компанија за сезоната есен/зима 2016 е инспирирана од силните жени и индивидуалноста.

Манекенките дефилираа на специјална писта која наликуваше на замрзнато езеро и го рефлектираше влијанието на природата при дизајнирањето на колекцијата.

„Оваа колекција е за силата и убавината на жената и за тоа како ја изразуваме таа моќ преку нашиот стил“ – изјавила Ен-Софи Јохансон од шведскиот бренд.

Ема Робертс, Сиара, Кејт Мара и Оливија Палермо беа меѓу гостинките кои ја набљудуваа ревијата од првиот ред.

HM HM HM HM HM HM HM HM HM
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
H&M H&M
HM HM HM

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10425 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.