Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 58-годишна дама плени со софистициран стил

ФОТО: 58-годишна дама плени со софистициран стил

Софи Ван де Вајер е дама со софистициран стил кој ја прави модна ѕвезда во секое друштво.

58-годишната блогерка и стилистка од Белгија плени со внимателно избрани модни парчиња, комбинирани со голема посветеност.

Софи вели дека сака да ги инспирира жените над 50 години и да им покаже дека стилот и животот само се подобруваат со годините.

„Како стилски експерт, мојата цел е да ги инспирирам жените со мојот софистициран животен стил. Мојот стил е автентичен и спонтан“ – вели Софи и додава: „Животот се подобрува со годините“.

Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер Софи Ван де Вајер

Софи на Instagram досега има речиси половина милион следбеници.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13338 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.