ФОТО: 33 стилски моменти на војвотката Кетрин за нејзиниот 33. роденден
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 33 стилски моменти на војвотката Кетрин за нејзиниот 33. роденден

ФОТО: 33 стилски моменти на војвотката Кетрин за нејзиниот 33. роденден

Стилот на војвотката Кетрин непрекинато е анализиран до детали. Придржувајќи се до класичната елеганција и често „репризирајќи“ го модниот избор, сопругата на принцот Вилијам успеа да стане стилска икона на денешницата, без притоа да изгледа нескромно или претерано раскошно.

Негувајќи го „конзервативниот“ стил наметнат од кралското семејство, Кетрин не прави драматични експерименти ниту со облеката, ниту со фризурата. Крупните локни, едноставните еднобојни обувки и минималниот накит се клучни елементи во сајлингот на шармантната мајка, која во април се очекува да го роди второто дете.

Будното медиумско око го следеше секој чекор на Кетрин, особено по објавувањето на нејзината свршувачка со Вилијам. Денес таа го прославува својот 33. роденден, па потсетете се на некои од нејзините најдобри стилски моменти.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.