Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 27 стилски моменти на Зендаја за нејзиниот 27. роденден

ФОТО: 27 стилски моменти на Зендаја за нејзиниот 27. роденден

Зендаја денес ќе дувне 27 свеќички на роденденската торта.

Музичката и филмска ѕвезда моментално е една од најбараните холивудски актерки и несомнено ќе изгради импресивна филмска кариера.

Минатата година беше избрана за една од 100-те највлијателни луѓе во светот од списанието Time, а покрај Златен глобус, таа е добитничка и на Еми награда за најдобра актерка во тинејџерската серија „Euphoria“.

Убавата филмска ѕвезда двапати го доби ова признание и влезе во историјата како Најмлада двократна добитничка на Еми.

Поради смелите и впечатливи стилски избори, Зендаја неретко е нарекувана „Кралица на црвениот тепих“.

По повод нејзиниот роденден, погледнете 27 од нејзините стилски моменти на холивудските свечености:

Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.