ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден

ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден

Оливија Кулпо, убавицата која во 2012 година ја доби титулата „Мис Универзум“, го прослави својот 25. роденден.

Атрактивната мисица првиот поголем чекор во модниот свет го направи во 2010 година, кога потпиша договор со агенцијата за модели „Maggie, Inc.“.

Згодната Американка несомнено поседува чувство за мода, а доказ за тоа се позитивните модни критики кои постојано пристигнуваат на нејзина адреса. Па, по повод роденденот на Оливија, погледнете 25 од нејзините највпечатливи стилски моменти.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.