ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден

ФОТО: 25 стилски моменти на мисицата Оливија Кулпо за нејзиниот 25. роденден

Оливија Кулпо, убавицата која во 2012 година ја доби титулата „Мис Универзум“, го прослави својот 25. роденден.

Атрактивната мисица првиот поголем чекор во модниот свет го направи во 2010 година, кога потпиша договор со агенцијата за модели „Maggie, Inc.“.

Згодната Американка несомнено поседува чувство за мода, а доказ за тоа се позитивните модни критики кои постојано пристигнуваат на нејзина адреса. Па, по повод роденденот на Оливија, погледнете 25 од нејзините највпечатливи стилски моменти.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?