ФОТО: 10 највлијателни модни блогерки
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 10 највлијателни модни блогерки

ФОТО: 10 највлијателни модни блогерки

Илјадници девојки ги документираат своите стилски авантури со фотографии и ги споделуваат онлајн. Модните блогерки денес имаат сè поголемо влијание врз модната индустрија, бидејќи ја насочуваат публиката кон еден или кон друг тренд, кон еден или кон друг бренд.

Модниот портал Fashionista состави листа со највлијателните блогерки на светската модна сцена. При определувањето на финалната листа, биле земени предвид повеќе фактори, како бројот на фанови кои девојките ги имаат на социјалните мрежи, бројот на посетители на нивните блогови, способноста да го искористат нивното влијание за да создадат оригинални производи и нивниот „it“ фактор.

На првите десет места на листата се:

1. Кијара Ферањи (The Blonde Salad)

Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки

2. Ами Сонг (Song of Style)

Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки

3. Венди Нгујен (Wendy's Lookbook)

Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки

4. Кристина Базан (Kayture)

Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки Блогерки

5. Џули Сарињана (Sincerely Jules)

Блогерки Блогерки Блогерки

6. Руми Нили (Fashion Toast)

Блогерки Блогерки

7. Никол Ворн (Gary Pepper Girl)

Блогерки Блогерки

8. Блер Иди (Atlantic-Pacific)

Блогерки Блогерки

9. Џулија Енгел (Gal Meets Glam)

Блогерки Блогерки

10. Николет Мејсон

Блогерки Блогерки

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6551 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.