ФОТО: Чанти од Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Чанти од Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011

ФОТО: Чанти од Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011

Кога ќе се спомене Кристијан Лобутин, во нашите мисли започнуваат да се редат прекрасни обувки со црвен ѓон. Но, чантите од овој дизајнер, иако не се толку многу познати, не заостануваат ниту по убавина, ниту по квалитет зад феноменалните обувки.

Колекцијата чанти на Лобутин за сезоната пролет/лето во исто време е и луксузна и гламурозна и софистицирана.

Изработени од префинети материјали и зачинети со интересни детали, чантите се во различен стил, па можете да се заљубите во класични модели, романтични плик чанти или чанти со рок и панк влијание.

Асиметричните дизајни им даваат модерен изглед на класичната форма на плик чантите, а панделките и цветовите уште повеќе ја зголемуваат нивната оригиналност.

Меѓу овие мали уметнички дела сигурно ќе пронајдете барем два-три модели кои би сакале да ги приберете во вашиот плакар.

Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011
Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011 Чанта од Кристијан Лобутин - пролет/лето 2011

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3592 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?