ФОТО: Фустанот од $280 со кој Кетрин ги пречека Обамови стана хит
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Фустанот од $280 со кој Кетрин ги пречека Обамови стана хит

ФОТО: Фустанот од $280 со кој Кетрин ги пречека Обамови стана хит

Војвотката од Кембриџ уште еднаш го покажа своето огромно влијание во модниот свет. Фустанот којшто таа го носеше на вчерашната официјална средба со Обамови моментално стана вистински моден хит.

Кетрин и Мишел Обама

Краткиот тесен фустан во капучино боја од британскиот бренд Reiss предизвика модна манија во Британија и неколку пати го „сруши“ сајтот на фирмата. Претставник на Reiss изјавил дека во период од само 2 минути по појавата на Кетрин на свечениот настан, онлајн биле продадени 20 фустани.

Фустанот на Кетрин

Фактот што фустанот чини само 280 долари уште повеќе ги мотивираше модните зависнички да „полудат“ по него.

Убавата капучино боја на фустанот одлично го истакна темниот тен на Кетрин, којшто е „последица“ од медениот месец со принцот Вилијам на Сејшелите, и ја потенцира и нејзината слаба фигура.

Гостинката на Кетрин, Мишел Обама, носеше сребрено-син фустан со А-линија од Barbara Tfank во комбинација со розово болеро и сребрени сандали.

Барак Обама, принцот Вилијам, Кетрин и Мишел ОбамаБарак Обама, принцот Вилијам, Кетрин и Мишел Обама

Ова не е првпат Кетрин да носи креација од Reiss. Таа носеше бел фустан од овој бренд и за фотосесијата за официјалните фотографии од свршувачката.

Принцот Вилијам и КетринКетрин носеше фустан на Reiss и за фотосесијата за официјалните фотографии од свршувачката

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18696 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?