ФОТО: Фантастичната колекција на Atelier Versace – есен 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Фантастичната колекција на Atelier Versace – есен 2011

ФОТО: Фантастичната колекција на Atelier Versace – есен 2011

Модната линија Atelier Versace и официјално ги објави фотографиите од новата колекција за сезоната есен/зима 2011.

Полскиот модел Касија Струс изгледа нереално убаво во креациите кои ги гледавме и допрва ќе ги гледаме на црвените теписи и по едиторијалите.

Колекцијата вклучува микс од елементи од културата на источните народи и барокот. Луксузните материјали и неочекуваните силуети ја прават секоја креација единствена и незаборавна.

Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012
Фустан од Atelier Versace - колекција есен/зима 2011-2012

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 29%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.