ФОТО: Уличниот стил на гостинките на Париската недела на високата мода
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Уличниот стил на гостинките на Париската недела на високата мода

ФОТО: Уличниот стил на гостинките на Париската недела на високата мода

Модните ентузијастки ги претворија париските улици во писти за време на петдневното презентирање на новите колекции од високата мода.

Со еклектички слоевити стајлинзи дамите ги ловеа објективите на фото-репортерите во градот на светлината. Низ фотографиите од стилистки, блогерки, уреднички на списанија, џетсетерки и холивудски ѕвезди најчести беа модните додатоци на Шанел.

Прошетајте со поглед низ креативните стилови на гостинките на Париската недела на високата мода, меѓу кои беа и Ана Дело Русо, Кијара Ферањи, Ана Винтур, Кристина Базан, Натали Портман, Ева Херцигова, Кристен Стјуарт и Дита Вон Тис.

Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз
Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз Уличната мода во Париз

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.