ФОТО: Уличната мода за време на Њујоршката модна недела
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Уличната мода за време на Њујоршката модна недела

ФОТО: Уличната мода за време на Њујоршката модна недела

Модната треска уште повеќе го раздвижи и така динамичниот Њујорк. Повеќе од 100 нови колекции за првпат се појавија пред очите на љубопитната публика, покажувајќи ги новите пространства до кои достигнала креаторската имагинација.

Но, пистите во светската метропола не беа единственото место резервирано за модни комбинации. Илјадници лојални следбеници на модните збиднувања присуствуваа на Њујоршката недела на модата со желба да остават впечаток и да го покажат своето чувство за стил.

Прошетајте го погледот низ уличната мода во Њујорк. Меѓу фотографиите ќе ги забележите славните лица на дами како Мирослава Дума, Оливија Палермо, Ана Винтур и Џесика Алба.

Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода
Улична мода Улична мода

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2055 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.