ФОТО: Стилот на Меган Маркл низ годините, пред да стане свршеница на принцот Хари
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Стилот на Меган Маркл низ годините, пред да стане свршеница на принцот Хари

ФОТО: Стилот на Меган Маркл низ годините, пред да стане свршеница на принцот Хари

Свршувачката со принцот Хари ја стави Меган Маркл во фокусот на медиумите низ целиот свет.

36-годишната актерка стекна светска слава со улогата во серијата „Suits“, но по стапувањето во брак, ќе се откажe од својата кариера за да се посвети на обврските како член на британското кралско семејство.

Меган Маркл

Маркл е родена во Лос Анџелес, Калифорнија, и уште од мали нозе негувала љубов кон актерството. Својата прва улога ја добила во серијата „General Hospital“ во 2002 година. Подалеку од филмската камера, таа е позната по хуманитарната работа, модната линија Meghan Markle Collection и блогот „The Tig“, кој го затвори пред неколку месеци.

Меган Маркл

Во првото заедничко интервју, Меган и Хари открија дека се запознаа во јуни минатата година преку заедничка пријателка. „Се заљубив во Меган неверојатно брзо. Сите ѕвезди беа подредени, сè беше совршено. Оваа прекрасна жена едноставно се сопна и падна во мојот живот, а јас паднав во нејзиниот“ – изјави Хари.

Принцот Хари и Меган Маркл

Меган зад себе има оставено еден брак. По две години брачен живот, таа се разведе од филмскиот продуцент Тревор Енгелсон во 2013 година. Нејзината свадба со Хари е закажана за мај следната година.

Меган со поранешниот сопругМеган со поранешниот сопруг

Допрва, Меган ќе добива сѐ поголемо медиумско внимание, а пред таа и официјално да стане дел од кралското семејство, погледнете го нејзиниот стил низ фотографии.

2005 година

Меган Маркл

2007 година

Меган Маркл Меган Маркл

2009 година

Меган Маркл

2011 година

Меган Маркл Меган Маркл

2012 година

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2013 година

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2014 година

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2015 година

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2016 година

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2017 година

Меган Маркл

По склучувањето брак со принцот Хари, Меган нема да стане принцеза, туку веројатно ќе ја добие титулата Војвотка. Хари е петти во линијата наследници на британскиот престол, по престонаследникот Чарлс, принцот Вилијам и принцот Џорџ и принцезата Шарлот (децата на Вилијам и Кетрин).

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.