ФОТО: Србинката Антонина Петковиќ за „H&M“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Србинката Антонина Петковиќ за „H&M“

ФОТО: Србинката Антонина Петковиќ за „H&M“

Стилот од 70-тите години ќе ја одбележи претстојната модна сезона. Брендот „H&M“ ги привлекува погледите на урбаните девојки со креации со бохо шарм.

Во едиторијалот „Lovely Lightness“ на шведската компанија, ѕвезда е српскиот модел Антонина Петковиќ.

Романтична тантела, разиграни реси и набори, како и фармерки тип ѕвонарки потсетуваат на модата од слободоумната деценија.

Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ Антонина Петковиќ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.