ФОТО: Сексапилни и елегантни фустани од турскиот дизајнер Тарик Едиз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Сексапилни и елегантни фустани од турскиот дизајнер Тарик Едиз

ФОТО: Сексапилни и елегантни фустани од турскиот дизајнер Тарик Едиз

Турскиот дизајнер Тарик Едиз твори според специфична формула која обединува сексапил, раскош, елеганција и гламур.

Вечерните фустани кои излегуваат од неговото ателје и се нудат во десетици земји низ светот, се магнет за самоуверените жени кои не се задоволуваат со скромни и опуштени силуети.

Акцентот во новата колекција 2015 е ставен на задниот дел на фустаните. Блескави декорации од мониста и кристали го красат вратот и грбот на манекенките и влегуваат во улогата на луксузен накит. Честопати декорациите се инспирирани од богатата турска култура, но се надградени под влијание на космополитскиот модернизам на Истанбул.

Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз Колекција на Тарик Едиз

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3223 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“