ФОТО: Ријана ја претстави својата нова колекција за Puma на ревија во Париз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Ријана ја претстави својата нова колекција за Puma на ревија во Париз

ФОТО: Ријана ја претстави својата нова колекција за Puma на ревија во Париз

Ријана ја продлабочи својата соработка со Puma со нова колекција. Во улога на креативен директор на германскиот бренд, 28-годишната пејачка ги презентира своите нови креации на ревија која се одржа во рамките на Париската недела на модата.

На модното шоу, славната пејачка од Барбадос се појави во розови креации од својата колекција.

Ријана Ријана Ријана

При креирањето на колекцијата за сезоната пролет/лето 2017, музичката ѕвезда се инспирираше од Марија Антоанета. „Дефинитивно е поразлична од првата колекција. Таа колекција намерно имаше многу потемни тонови. Според мене, пролетта треба да се чувствува како нешто свежо, иако јас нема сосема да престанам да носам црно. Големо влијание имаше француската култура од 18-тиот век, стилот од тоа време, а најмногу Марија Антоанета и Версајскиот дворец. Сакав да го помешам тоа со спортот. Сметав дека ќе биде предизвик, и беше. Но, јас уживав и се надевам дека луѓето ќе уживаат исто така“ – изјавила Ријана.

Ријана Ријана Ријана

„Го избрав Париз бидејќи сакав луѓето да го почувствуваат целиот тон на новата колекција. Сакав да почувствуваат дека ова би го носела Марија Антоанета во фитнес сала или кога би играла тенис“ – рекла Ријана и признала дека уште поголем предизвик за неа било создавањето на колекцијата за мажи.

Ријана Ријана Ријана Ријана

Дауцен Крус, Сара Сампајо и Џордан Дан од првиот ред ја следеа ревијата.

Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана Гости на ревијата на Ријана

Во продолжение погледнете ја колекцијата на Ријана.

Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Колекцијата на Ријана за Puma Колекцијата на Ријана за Puma
Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3903 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.