ФОТО: Рај за обожавателките на обувки во „Хародс“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Рај за обожавателките на обувки во „Хародс“

ФОТО: Рај за обожавателките на обувки во „Хародс“

Богатите посетители на престижната лондонска стоковна куќа „Хародс“ ќе го имаат задоволството да уживаат во рајот за обожавателките на обувки.

На првиот кат на стоковната куќа ќе бидат претставени некои од најубавите чевли на некои од најдобрите дизајнери на обувки во светот.

Отворањето ќе биде утре, а ќе присуствува познатиот дизајнер Џузепе Ѕаноти.

Во центарот ќе бидат изложени црни кожни обувки на Александар МекКвин кои чинат 2600 евра. Досега се продадени 18 пара од нив, а на листата на чекање која во моментов е затворена се запишани уште 35 обожавателки на починатиот дизајнер.

Александар МекКвинОбувки од Александар МекКвин. Цена: 2600 евра

Еве дел од обувките кои ќе имаат можност да ги видат среќничките што ќе го посетат „Хародс“:

Jimmy ChooJimmy Choo Jimmy ChooJimmy Choo
Rupert SandersonRupert Sanderson Charlotte OlympiaCharlotte Olympia
LanvinLanvin LanvinLanvin
Charlotte OlympiaCharlotte Olympia Charlotte OlympiaCharlotte Olympia
Miu MiuMiu Miu Rupert SandersonRupert Sanderson
Christian LouboutinChristian Louboutin LanvinLanvin
Charlotte OlympiaCharlotte Olympia Charlotte OlympiaCharlotte Olympia
Christian LouboutinChristian Louboutin Miu MiuMiu Miu
Opening CeremonyOpening Ceremony Christian LouboutinChristian Louboutin
Charlotte OlympiaCharlotte Olympia Jimmy ChooJimmy Choo
Opening CeremonyOpening Ceremony Opening CeremonyOpening Ceremony
Charlotte OlympiaCharlotte Olympia Christian LouboutinChristian Louboutin
BalmainBalmain GivenchyGivenchy
Mechante of LondonMechante of London Rupert SandersonRupert Sanderson
LanvinLanvin Opening CeremonyOpening Ceremony
ChloeChloe GivenchyGivenchy
Rupert SandersonRupert Sanderson ChloeChloe
BalmainBalmain Charlotte OlympiaCharlotte Olympia

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4086 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?