ФОТО: Раскош и изобилство сексапил во колекцијата висока мода есен 2011 на Zuhair Murad
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Раскош и изобилство сексапил во колекцијата висока мода есен 2011 на Zuhair Murad

ФОТО: Раскош и изобилство сексапил во колекцијата висока мода есен 2011 на Zuhair Murad

Париската недела на високата мода заврши. Меѓу многуте колекции во кои се вложени илјадници часови работа, една ултра елегантна колекција заслужи посебно внимание. Станува збор за новата колекција висока мода на успешниот дизајнер Zuhair Murad.

Секој фустан од раскошната колекција е приказна за себе, па со овие креации либанскиот дизајнер ни одржа лекција дека убавината е во разновидноста.

Луксузните блескави ткаенини, деталите извезени до совршенство, женствените кројки и очигледната инспирација од јапонската култура и традиција ја прават и наједноставната креација исто толку неодолива и сексапилна колку и најкомплексната.

Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода
Zuhair Murad висока мода Zuhair Murad висока мода

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18695 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?