ФОТО: Раскошен гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Раскошен гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз

ФОТО: Раскошен гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз

Ели Сааб најдобро го познава женскиот копнеж за елеганција, нежност и гламур. Либанскиот дизајнер во Париз ја претстави својата колекција висока мода за сезоната есен/зима 2012-2013 и сосема заслужено доби само аплаузи и позитивни критики.

Карли Клос го отвори шоуто со црна блескава креација, а веднаш по неа беа презентирани повеќе од 40 елегантни фустани. Ревијата беше поделена во блокови од бои – црната боја го означи стартот на ревијата, а потоа следуваа нежната боја на праска и светло сини, темно тиркизни, бежови и златни нијанси.

Сааб открил дека инспирацијата за раскошната колекција ја црпел од Константинопол. „Како да е подигната од палата покрај Босфор, отоманските мотиви суптилно ја исполнуваат колекцијата со империски раскош“ – пишува тој во описот на колекцијата.

Репутацијата на Сааб ни говори дека овие креации со сигурност ќе се најдат на црвените холивудски патеки.

Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Колекција Диор Колекција Диор
Невестата на Ели СаабНевестата на Ели Сааб

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.