ФОТО: Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown

ФОТО: Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown

Едноставна, тренди, гламурозна и младешка – така може да се опише новата празнична колекција на Лорен Конрад за нејзината модна линија „Paper Crown“.

Младата дизајнерка во своите креации инкорпорира зимски елементи, како угаснати бои и темни цветни дезени, и внесе суптилен сексапил преку користењето на кадифе и чипка.

„Празниците се за да се почувствувате женствено и весело“ – изјавила Лорен за „InStyle“.

Колекцијата е добар пример за тоа што би облекла една современа шик девојка за претстојните новогодишни и божиќни прослави.

Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown
Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown Празничната колекција на Лорен Конрад за Paper Crown

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6146 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“