ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски нè претставува на „Miss Globe 2019“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски нè претставува на „Miss Globe 2019“

ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски нè претставува на „Miss Globe 2019“

Кристина Димитриевска е нашата претставничка на „Miss Globe 2019“.

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски моментално престојува во Албанија, каде оваа година ќе се одржи натпреварот за убавина.

Подготовките се веќе започнати и 60-те убавици се претставуваат пред светот во националните костими.

Погледнете како изгледа 23-годишната македонска манекенка:

Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска

Кристина постојано споделува фотографии од дружбите со останатите убавици.

Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска

Големото финале на натпреварот за убавина ќе се одржи на 21 октомври.

Кристина и Даниел објавија дека се разведуваат во мај оваа година. Тие заедно имаат едно дете.

Кристина Димитриевска

Во 2014 година, Кристина победи на изборот за „Новогодишна убавица на Балканот“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8925 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.