ФОТО: Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Пикси Лот за Lipsy – лето 2011

ФОТО: Пикси Лот за Lipsy – лето 2011

Англиската пејачка Пикси Лот е ѕвездата во најновата кампања на брендот Lipsy. 20-годишната артистка, која е позната по својот уникатен ретро стил, соработуваше со британскиот бренд Lipsy за создавањето на женствена, романтична и донекаде гламурозна колекција.

Летната колекција вклучува интересни парчиња облека наменети за девојките кои сакаат да експериментираат со својот стил. Составена е од два дела – „Pixie Party“ и „California Dreaming“.

„Pixie Party“ вклучува сексапилни и елегантни фустани за поспецијални прилики.

„California Dreaming“ вклучува комфорна и романтична облека како лесни цветни фустанчиња и панталони со широки ногавици, кратки и долги комбинезони, кратки жешки пантолончиња и интересни шешири во стилот на 70-тите.

Одличните фотографии биле снимени на Ибица, Шпанија.

Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011
Пикси Лот за Lipsy – лето 2011 Пикси Лот за Lipsy – лето 2011

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18697 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?