ФОТО: Пикси Лот за „Lipsy“ – колекција есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Пикси Лот за „Lipsy“ – колекција есен/зима 2011

ФОТО: Пикси Лот за „Lipsy“ – колекција есен/зима 2011

Пикси Лот повторно влезе во улогата на креаторка и создаде разнобојна свежа колекција за брендот Lipsy.

Русокосата пејачка со колекцијата есен/зима 2011 ќе ги мами девојките расположени за забава, кои не се плашат да го истакнат својот сексапил и да застанат во центарот на вниманието.

„Новата линија е најдобра досега“ – изјавила 20-годишната пејачка.

Колекцијата изобилува со вечерни кратки фустанчиња, но има и дневни креации инспирирани од париската мода.

Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот Пикси Лот

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6145 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“