ФОТО: Пејачката Аделина Тахири во модна фотосесија за Magnetik Gallery Скопје
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Пејачката Аделина Тахири во модна фотосесија за Magnetik Gallery Скопје

ФОТО: Пејачката Аделина Тахири во модна фотосесија за Magnetik Gallery Скопје

Модната групација Магнетик ja продолжува соработка со пејачката Аделина Тахири, ексклузивно за продажниот салон Magnetik Gallery.

Аделина неодамна излезе со нов спот за песната Pergjithmone (Засекогаш), и уште еднаш и докажа на јавноста дека е вистинска кралица на балканската поп сцена. Покрај тоа, таа направи ексклузивна фотосесија за Magnetik Gallery, луксузниот мултибренд во Skopje City Mall, и во најава на есенската сезона ја гледаме во комбинации идеални за променливото време.

Аделина Тахири

Досега ја видовме Аделина во мантилот од италијанскиот бренд Patrizia Pepe, и софистицираниот бел комплет на Liu Jo. Овој пат таа сподели две полежерни комбинации во џемпер и панталони на Marella и комбинацијата со фармерки, маичка и ташна на PINKO и елече од вештачко крзно на Patrizia Pepe.

Аделина Тахири Аделина Тахири Аделина Тахири Аделина Тахири Аделина Тахири Аделина Тахири

Сите парчиња се достапни во Magnetik Gallery, кој се наоѓа на вториот кат во Skopje City Mall. Овој продажен салон е застапник на ексклузивните италијански брендови: Weekend Max Mara, Max Mara Studio, Sportmax, Max Mara Leisure, Patrizia Pepe, Liu Jo, Marella, Joseph Ribkoff.

Во што ќе ја видиме Аделина следно? Со нетрпение чекаме да дознаеме.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?