ФОТО: Обувки Чезаре Пачоти – есен/зима 2012
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Чезаре Пачоти – есен/зима 2012

ФОТО: Обувки Чезаре Пачоти – есен/зима 2012

Гламурозни или откачени, забавни или неодоливо елегантни – обувките од актуелната колекција на Чезаре Пачоти се наменети за жените кои сакаат да експериментираат со својот стил.

Модерни метални детали, блескави камења, чипка, геометриски шари... Кај познатиот италијански дизајнер ништо не е случајно, сè е изработено вешто со цел да го заробува женскиот поглед.

Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти
Обувки Чезаре Пачоти

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.