ФОТО: Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011

Гламурот и елеганцијата отсекогаш биле вплетени во креациите на врвниот дизајнер на обувки Стјуарт Вајцман. Неговите дела ги разубавуваат стапалата на дамите кои не ни помислуваат на цената кога ги купуваат.

Новата колекција за сезоната есен/зима 2011-2012 е само продолжение на успешното мајсторство на Вајцман. Инспирирана од жената, за жената.

„Инспирацијата секогаш е жената. Но, не само една жена“ – изјавил угледниот дизајнер за својата нова колекција. Со цел да ги задоволи преференциите на различните клиентки, Стјуарт вели дека создава и невестински, и посекојдневни обувки, но и секси чевли на своите селебрити клиентки.

Блескави елементи, чипка, кожа, змиска кожа, леопардски принт, крзно... префинетите материјали се во основата на обувките на Вајцман, а разнородните силуети и модели се уште еден доказ дека овој американски дизајнер знае да ги задоволи и најпребирливите вкусови.

Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011
Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011 Обувки Стјуарт Вајцман – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2124 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?