ФОТО: Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011

Италијанскиот бренд Серџо Роси во новата колекција раскажува гламурозна авантура преточена во современи дизајни и непредвидливи детали.

Геометриски и цветни форми, пеперутки, судири на флората и фауната, декорации со сваровски кристали, тигарски и змиски принт... Колекцијата на креативниот директор на Роси, Франческо Русо, вклучува модели со совршени силуети кои не ја забораваат женската елеганција.

Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011
Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011 Обувки Серџо Роси – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3777 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.