ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012

ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012

И по 20 години дизајнирање и илјадници волшебни креации, Кристијан Лобутин сè уште има неостварени фантазии и идеи за реализација. Денес на неговиот сајт заврши одбројувањето до лансирањето на колекцијата за наредната сезона, па и официјално може да се каже дека неговото досегашно модно творештво е зголемено со уште една мајсторски создадена колекција.

Колекцијата пролет/лето 2012 е уметничка, колоритна, разнообразна и несекојдневна. Погледнете ги најновите обувки кои произлегуваат од рацете на мегапопуларниот дизајнер.

Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012
Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012 Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2012

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.