ФОТО: Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Криси Морис – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки Криси Морис – есен/зима 2011

Криси Морис е меѓу најперспективните нови таленти во модната индустрија. Со квалитетна изработка, интригантен дизајн и луксузни материјали, искусната креаторка создава модели за современата силна жена.

Преку своите креации Криси се обидува да го зачува италијанското мајсторство за создавање обувки, кое според неа е во процес на изумирање.

Криси дизајнира од 11-годишна возраст, нејзината прва колекција била лансирана во 2002 година, а името Криси Морис било регистрирано како бренд во 2007 година.

Колекцијата есен/зима 2011 вклучува обувки кои следат елегантни силуети. Судирот на текстури во секој од моделите и интересните детали делуваат футуристички и релевантно, па не е воопшто чудно што модните критичари сè повеќе зборуваат за креациите на Криси. Првиот модел од колекцијата (црните елегантни чизмички до глужд) го освои четвртото место во трката за најсекси обувки за 2011 година, организирана од Footwear News и Saks Fifth Avenue.

Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011
Обувки Криси Морис – есен/зима 2011 Обувки Криси Морис – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6155 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“