ФОТО: Обувки и чанти од Дона Каран – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки и чанти од Дона Каран – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки и чанти од Дона Каран – есен/зима 2011

Новата сезона носи нови трендови, кои модните дизајнери ни ги најавуваат преку своите колекции. Кога станува збор за модните додатоци, меѓу најпопуларните трендови оваа есен и зима ќе бидат змиската и крокодилската кожа.

Ниту Дона Каран не го пропушти овој тренд. Нејзината најнова колекција обувки е елегантен микс на класичните модели чевли со модифицирани чевли тип „Мери Џејн“ и чизмички до под глуждовите, финиширани со сатенски, крзнени, „змиски“ или „крокодилски“ материјали.

Едноставноста вметната во секој модел обувки се протнува и кај чантите кои ја поседуваат онаа лежерна елеганција.

Ако треба да се опишат овие колекции со пет збора, тогаш тоа би биле: класична елеганција за модерната жена.

Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Обувки Дона Каран – есен/зима 2011 Обувки Дона Каран – есен/зима 2011
Чанта Дона Каран – есен/зима 2011 Чанта Дона Каран – есен/зима 2011
Чанта Дона Каран – есен/зима 2011 Чанта Дона Каран – есен/зима 2011
Чанта Дона Каран – есен/зима 2011 Чанта Дона Каран – есен/зима 2011
Чанта Дона Каран – есен/зима 2011 Чанта Дона Каран – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?