ФОТО: Обувки и модни додатоци Blumarine и Blugirl – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки и модни додатоци Blumarine и Blugirl – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки и модни додатоци Blumarine и Blugirl – есен/зима 2011

Италијанската модна куќа Blufin, како и секогаш, и за сезоната есен/зима 2011 понуди свеж бран обувки и модни додатоци. Преку примарниот бренд Blumarine и тинејџерскиот бренд Blugirl, компанијата успеа да понуди разновидни колекции за сите возрасти.

Трендовите кои ги следевме на модните писти се интерпретирани преку чанти и обувки со крзнени детали, интензивни бои како виолетова, полу-чизми со животински принт и чанти со тантела.

Дизајнерите сигурно ја имаа на ум практичноста на моделите при нивното создавање, бидејќи освен што секој производ изгледа современо и модерно, изгледа и многу комфорно и носливо.

Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blugirl – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011
Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011 Обувки и модни додатоци Blumarine – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.