ФОТО: Обувки и модни додатоци од Емилио Пучи – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки и модни додатоци од Емилио Пучи – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки и модни додатоци од Емилио Пучи – есен/зима 2011

Во есенската колекција обувки и модни додатоци на Емилио Пучи се вплетува џет-сет ретро гламурот по кој е познат овој италијански бренд со младешката софистицираност на дизајнерот Питер Дандас.

Богатите бои карактеристични за ладната сезона, заедно со луксузните материјали создаваат хармоничен спој по којшто лудуваат илјадници жени низ цел свет.

Колекцијата вклучува сандали со многу ремчиња, „змиски“ чевли со ремчиња на глуждовите, чизмички до глужд и високи елегантни чизми, како и крзнени чанти, разнобојни марами, капи тип „Робин Худ“ и очила за сонце во ретро стил.

Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011
Обувки Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011
Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011 Модни додатоци Емилио Пучи – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18693 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?