ФОТО: Најдобрите невестински фустани за сезоната есен/зима 2012
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Најдобрите невестински фустани за сезоната есен/зима 2012

ФОТО: Најдобрите невестински фустани за сезоната есен/зима 2012

Невестинската модна недела во Њујорк донесе нови идеи и инспирација за можеби најважниот аутфит во животот на жената – невестинскиот фустан. Како и секогаш, познатите модни куќи ги презентираа своите колекции една година однапред, за да им дадат можност на идните невести добро да размислат за својот избор.

Вера Ванг изненади со колекцијата црни венчаници, но повеќето дизајнери се задржаа на стандардните бела и крем боја. Иако се очекуваше на модните писти да се видат многу фустани инспирирани од невестинскиот фустан од кралската свадба на Кејт и Вилијам, тој предвидуван тренд пропадна уште пред да се појави.

Погледнете дел од најдобрите венчаници од колекциите есен/зима 2012:

Колекција Jenny PackhamJenny Packham Колекција Jenny PackhamJenny Packham
Колекција Jenny PackhamJenny Packham Колекција Jenny PackhamJenny Packham
Колекција Jenny PackhamJenny Packham Колекција Jenny PackhamJenny Packham
Колекција Jenny PackhamJenny Packham Колекција Jenny PackhamJenny Packham
Колекција Alfred AngeloAlfred Angelo Колекција Alfred AngeloAlfred Angelo
Колекција Carolina HerreraCarolina Herrera Колекција Carolina HerreraCarolina Herrera
Колекција Carolina HerreraCarolina Herrera Колекција Carolina HerreraCarolina Herrera
Колекција Eve of MiladyEve of Milady Колекција Eve of MiladyEve of Milady
Колекција LazaroLazaro Колекција LazaroLazaro
Колекција LazaroLazaro Колекција LazaroLazaro
Колекција Maggie SotteroMaggie Sottero Колекција Maggie SotteroMaggie Sottero
Колекција Maggie SotteroMaggie Sottero Колекција Maggie SotteroMaggie Sottero
Колекција Monique LhuillierMonique Lhuillier Колекција Monique LhuillierMonique Lhuillier
Колекција Oscar de la RentaOscar de la Renta Колекција Oscar de la RentaOscar de la Renta
Колекција Oscar de la RentaOscar de la Renta Колекција Oscar de la RentaOscar de la Renta

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6476 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.