ФОТО: Наоми Кембел и Џордан Дан во новата кампања на „Burberry“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Наоми Кембел и Џордан Дан во новата кампања на „Burberry“

ФОТО: Наоми Кембел и Џордан Дан во новата кампања на „Burberry“

„Burberry“ повторно спои две генерации на модели. Откако ја искористи моќта на модното дуо Кејт Мос и Кара Делавин за кампањата за парфемот „My Burberry“, легендарниот британски бренд се префрли на Наоми Кембел и Џордан Дан.

44-годишната Кембел и 24-годишната Дан позираа пред објективот на врвниот фотограф Марио Тестино во Лондон.

„Наоми и Џордан – две големи британски икони, две силни убави жени и две совршени лица за нашата нова кампања. Како и секогаш, вистинска привилегија е да се работи со нив“ – изјавил Кристофер Бејли, креативниот директор на Burberry, коментирајќи ги стилските хероини од кампањата пролет/лето 2015.

Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry

Машката колекција ја претставуваат Џорџ Барнет и Џорџ Ле Пејџ.

Burberry

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3905 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.