ФОТО: Модната блогерка која ќе ве освои со беспрекорниот стил
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модната блогерка која ќе ве освои со беспрекорниот стил

ФОТО: Модната блогерка која ќе ве освои со беспрекорниот стил

Анабел Флор е модна блогерка чиј стил нуди неисцрпна инспирација. Блогот „Viva Luxury“ е резултат на нејзината долгогодишна љубовна афера со модата.

Убавата девојка е родена во Латвија, но моментално живее со својот сопруг во Калифорнија.

Екстремно тешко е да се најде замерка во нејзините модни комбинации кои секогаш кријат бестрашност и женственост. „Светлите бои, женственоста и забавата владеат во мојот стилски свет“ – вели Анабел.

Кога станува збор за омилените модни брендови, таа ги набројува Chloé, Chanel, Etro и Erdem, додека без двоумење тврди дека најмногу се восхитува на стилот на Стела Мекартни.

Ако би можела барем на еден ден да го промени својот гардеробер со некоја славна личност, тоа со сигурност би била Блејк Лајвли.

Погледнете ги модерните комбинации на Анабел.

Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор Анабел Флор

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3948 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.