ФОТО: Модата на црвениот тепих на People’s Choice Awards 2019
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на People’s Choice Awards 2019

ФОТО: Модата на црвениот тепих на People’s Choice Awards 2019

Синоќа, во Санта Моника, се одржа свеченоста People’s Choice Awards.

Филмскиот хит на Марвел, „Avengers: End Game“, доби две награди - Најдобар филм за 2019 и Најдобар акционен филм, за Најдобра комедија беше избран „Murder Mystery“, додека Најдобар фамилијарен филм стана „Aladdin“.

За Најдобар машки изведувач беше прогласен Шон Мендес, а Били Ејлиш за Најдобар женски изведувач. Песна на годината е „Señorita“ на Шон Мендес и Камила Кабејо.

Џенифер Анистон ја прими наградата Икона, додека за Модна икона оваа година беше прогласена Гвен Стефани.

Погледнете како изгледаа славните гостинки и оценете го нивниот стил:

Гвен Стефани во Vera Wang
Гвен Стефани во Vera Wang

Џенифер Анистон
Џенифер Анистон

Сара Хајленд во Fausto Puglisi
Сара Хајленд во Fausto Puglisi

Зендаја во Christopher Esber
Зендаја во Christopher Esber

Ким Кардашијан
Ким Кардашијан

Кортни Кардашијан
Кортни Кардашијан

Клои Кардашијан
Клои Кардашијан

Крис Џенер
Крис Џенер

Аделина Пастриту
Аделина Пастриту

Кели Роланд
Кели Роланд

Меги Кју
Меги Кју

Џулијана Рансик
Џулијана Рансик

Пинк 
Пинк

Дорит Кемзли во Versace
Дорит Кемзли во Versace

Кајли Ричардс
Кајли Ричардс

Џена Деван
Џена Деван

Хана Браун
Хана Браун

Сторм Рид
Сторм Рид

Хантер Кинг
Хантер Кинг

Џои Кинг во The Attico
Џои Кинг во The Attico

Лиса Рина во Alex Perry
Лиса Рина во Alex Perry

Тана Монгоу
Тана Монгоу

Британи Сноу во Temperley London
Британи Сноу во Temperley London

Ерин Лим
Ерин Лим

Келси Балерини во RaisaVanessa
Келси Балерини во RaisaVanessa

Кет Денингс
Кет Денингс

Настастија Боливар
Настастија Боливар

Луси ХејлЛуси Хејл

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4148 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.