ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV Movie Awards 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV Movie Awards 2011

ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV Movie Awards 2011

Младите ѕвезди на Холивуд го окупираа црвениот тепих на манифестацијата по повод доделувањето на филмските награди на MTV.

Мини здолништата како да беа must-have за свечениот настан и повеќето присутни ги покажаа своите нозе носејќи кратки сукњи, фустанчиња и комбинезон-пантолони.

Исто така, како тренд се постави и животинскиот принт, а и блескавите камења кои ги украсија повеќето фустани на тинејџерските идоли.

Кирстен Стјуарт во BalmainКристен Стјуарт во Balmain Селена Гомез во Giambattista ValliСелена Гомез во Giambattista Valli
Ема Вотсон во MarchesaЕма Вотсон во Marchesa Ема Стоун во Bottega VenetaЕма Стоун во Bottega Veneta
Лејтон Мистер во BalmainЛејтон Мистер во Balmain Аманда Бајнс во Herve LegerАманда Бајнс во Herve Leger
Ели Фанинг во Dolce&GabbanaЕли Фанинг во Dolce&Gabbana Аманда Бајнс во Herve LegerЛили Колинс во D&G
Блејк Лајвли во Michael KorsБлејк Лајвли во Michael Kors Камерон Дијаз во Phillip LimКамерон Дијаз во Phillip Lim
Рис ВитерспунРис Витерспун Нина Добрев во Georges ChakraНина Добрев во Georges Chakra
Роузи Хантингтон-Вајтли во D&GРоузи Хантингтон Вајтли во D&G Бруклин Декер во No. 21Бруклин Декер во No. 21
Ники Рид во HeatherНики Рид во Heather Хејли Стајнфилд во Луј ВитонХејли Стајнфилд во Луј Витон
Џесика Шор во alice + oliviaЏесика Шор во alice + olivia Челси Хендлер во LanvinЧелси Хендлер во Lanvin

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9002 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.