ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV EMA 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV EMA 2011

ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV EMA 2011

Доделувањето на MTV EMA наградите не помина без традиционалната прошетка на ѕвездите по црвениот тепих. Музичките ѕвезди во забавна и младешка облека продефилираа по црвената патека пред да ја окупираат сцената.

Освен музичари, свечениот настан го разубавија и убавиците Бар Рафаели и девојката на Кристијано Роналдо, Ирина Шајк.

Селена ГомезСелена Гомез Кети ПериКети Пери
Џеси ЏејЏеси Џеј Хајден ПенетиерХајден Пенетиер
Ирина ШајкИрина Шајк Бар РафаелиБар Рафаели
Бруно Марс со својот бендБруно Марс со својот бенд
Џастин БиберЏастин Бибер Адам ЛамбертАдам Ламберт
30 Seconds to Mars30 Seconds to Mars ColdplayColdplay

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6145 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“