ФОТО: Модата на црвениот тепих на Daily Front Row Awards
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на Daily Front Row Awards

ФОТО: Модата на црвениот тепих на Daily Front Row Awards

Наградите на Daily Front Row синоќа по 5-ти пат беа доделени во хотелот „Беверли Хилс“ во Лос Анџелес.

На манифестацијата присуствуваа бројни ѕвезди и дел од атрактивните ангели на Victoria’s Secret.

Роузи Хантингтон-Вајтли

Роузи Хантингтон-Вајтли се појави во впечатлива црвена креација од модната куќа Оскар де ла Рента. Ова модно парче, таа го искомбинира со црни панталони и сандали од Џими Чу.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Кендис Сванапул

Кендис Сванапул својот стајлинг му го довери на Џулиен Мекдоналд.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Шанел Иман

Шанел Иман зрачеше со ноншалантна елеганција во жолт фустан од Џулиен Мекдоналд.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Џасмин Сандерс

Џасмин Сандерс изгледаше заводливо во црвен фустан со шлиц и длабоко деколте.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Кејт Хадсон

На свеченоста, Кејт Хадсон во блескав црвен фустан од Оскар де ла Рента ја прими наградата Претприемач на годината.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Џоан Смолс

Џоан Смолс изгледаше атрактивно во златно-црна креација.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Стела Максвел

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Адријана Лима

Адријана Лима го истакна својот сексапил во кадифена креација со шлиц.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Лејди Гага

Лејди Гага носеше црно-бел фустан од Rodarte, а беше придружувана од нејзиниот фризер.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Кара Сантана

На црвениот тепих, Кара Сантана зачекори во нежна розова креација.

Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards Daily Front Row Awards

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?