ФОТО: Модата на црвениот тепих на CMA Awards 2019
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на CMA Awards 2019

ФОТО: Модата на црвениот тепих на CMA Awards 2019

Синоќа, Нешвил беше домаќин на 53-тото издание на CMA Awards. На манифестацијата беа наградени најдобрите во кантри музиката за нивните постигнувања во изминатата година.

Кери Андервуд по дванаесетти пат беше водителка на свеченоста. 36-годишната пејачка на цевениот тепих зачекори во креација од Ели Мади, а во текот на вечера, таа се пресоблече во уште осум аутфити.

Никол Кидман и Рис Витерспун носеа креации од Версаче, Џиџи Хадид се појави во фустан од Хелмут Ланг, додека Миранда Ламберт избра креација од Тони Вард.

Погледнете како изгледаа славните гостинки и оценете го нивниот стил:

Кери Андервуд во Elie Madi
Кери Андервуд во Elie Madi

Холзи во NEDO
Холзи во NEDO

Хана Браун во Atelier Zuhra
Хана Браун во Atelier Zuhra

Џиџи Хадид во Helmut Lang
Џиџи Хадид во Helmut Lang

Никол Кидман во Versace
Никол Кидман во Versace

Рис Витерспун во Versace
Рис Витерспун во Versace

Карли Пирс во Elie Saab
Карли Пирс во Elie Saab

Келси Балерини во Raisa Vanessa
Келси Балерини во Raisa Vanessa

Пинк во Julea Domani by Zeena Zaki
Пинк во Julea Domani by Zeena Zaki

Карен Ферчајлд во Alex Perry
Карен Ферчајлд во Alex Perry

Даниел Бредли
Даниел Бредли

Миранда Ламберт во Tony Ward
Миранда Ламберт во Tony Ward

Рејчел Вамак
Рејчел Вамак

Џенифер Нетлс
Џенифер Нетлс

Доли Партон
Доли Партон

Кејси Масгрејвс
Кејси Масгрејвс

Марен Морис во Honayda
Марен Морис во Honayda

Линдзи Ел
Линдзи Ел

Мартина МекБрајд
Мартина МекБрајд

Лорен Бушнил
Лорен Бушнил

Рејчел Лин во Tadashi Shoji
Рејчел Лин во Tadashi Shoji

Реба МекЕнтајр во Jonathan Kayne
Реба МекЕнтајр во Jonathan Kayne

Џеси Џејмс Декер
Џеси Џејмс Декер

Шерил Кроу
Шерил Кроу

Кимберли Шлапман
Кимберли Шлапман

Кристен ЧеноветКристен Ченовет

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4140 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.