ФОТО: Модата на црвениот тепих на премиерата на „Rocketman“ во Кан
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на премиерата на „Rocketman“ во Кан

ФОТО: Модата на црвениот тепих на премиерата на „Rocketman“ во Кан

Третиот ден од Канскиот филмски фестивал беше резервиран за премиерата на филмот „Rocketman“.

За свеченоста, Бела Хадид избра бела креација од Диор, либанскиот дизајнер Зухаир Мурад облече три дами, Џулиен Мур својот изглед ѝ го довери на модната куќа Живанши, а големо внимание привлече Сририта Џенсен која носеше креација во лаванда нијанса од Мајкл Синко.

Модата на Rocketman Модата на Rocketman Модата на Rocketman Модата на Rocketman

Погледнете како изгледаа славните гостинки на премиерата и оценете го нивниот стил:

Ева Лонгорија во Cristina Ottaviano
Ева Лонгорија во Cristina Ottaviano

Бела Хадид во Dior
Бела Хадид во Dior

Араја Харгејт во Zuhair Murad
Араја Харгејт во Zuhair Murad

Изабел Голарт во Zuhair Murad
Изабел Голарт во Zuhair Murad

Пријанка Чопра во Roberto Cavalli
Пријанка Чопра во Roberto Cavalli

Сририта Џенсен во Michael Cinco
Сририта Џенсен во Michael Cinco

Праја Лундберг во Versace
Праја Лундберг во Versace

Василиса Перелугина
Василиса Перелугина

Џулиен Мур во Givenchy
Џулиен Мур во Givenchy

Изабели Фонтана во Etro Couture
Изабели Фонтана во Etro Couture

Сара Сампајо во Rami Kadi
Сара Сампајо во Rami Kadi

Дипика Падуконе во Dundas
Дипика Падуконе во Dundas

Асел Омран во Zuhair Murad
Асел Омран во Zuhair Murad

Пјанка Падиља
Пјанка Падиља

Дита Вон Тис во Alexis Mabille
Дита Вон Тис во Alexis Mabille

Ева Херцигова
Ева Херцигова

Каролин Даур
Каролин Даур

Марија Боргес
Марија Боргес

Шајлин Вудли во Dior
Шајлин Вудли во Dior

Џесика КахаватиЏесика Кахавати

„Rocketman“го следи животот и пробивањето во музичкиот свет на Елтон Џон. На премиерата, 72-годишниот пејач ја доби поддршката од сопругот Дејвид Фурниш.

Модата на Rocketman

Трејлер за Rocketman

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?