ФОТО: Модата на црвениот тепих на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2019
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2019

ФОТО: Модата на црвениот тепих на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2019

Премиерата на филмот „The Dead Don't Die“ го одбележа отворањето на 72-рото издание на Канскиот филмски фестивал.

На црвениот тепих, на првиот ден од манифестацијата, парадираа бројни славни личности кои мамеа погледи во атрактивни и елегантни модни изданија.

Вкупно 21 филм оваа година влегува во трката за наградата „Златна палма“. Фестивалот ќе трае до 25 мај.

Модата на Канскиот фестивал Модата на Канскиот фестивал Модата на Канскиот фестивал Модата на Канскиот фестивал Модата на Канскиот фестивал

Погледнете како изгледаа славните гостинки и оценете го нивниот стил:

Алесандра Амбросио во Ralph & Russo
Алесандра Амбросио во Ralph & Russo

Изабел Голарт во Etro Couture
Изабел Голарт во Etro Couture

Ева Лонгорија во Alberta Ferretti
Ева Лонгорија во Alberta Ferretti

Селена Гомез во Louis Vuitton
Селена Гомез во Louis Vuitton

Џулиен Мур во Dior
Џулиен Мур во Dior

Ел Фенинг во Gucci
Ел Фенинг во Gucci

Ниевес Алварес во Elie Saab
Ниевес Алварес во Elie Saab

Викторија Бонија
Викторија Бонија

Фредерика Бел
Фредерика Бел

Барбара Мајер
Барбара Мајер

Роми Стријд во Etro Couture
Роми Стријд во Etro Couture

Араја Алберта Харгејт
Араја Алберта Харгејт во Ralph & Russo

Дилан Чичек Денис
Дилан Чичек Денис

Хофит Голан
Хофит Голан

Луи Тао
Луи Тао

Џесика Јунг во Rami Kadi
Џесика Јунг во Rami Kadi

Наталија Јаношек
Наталија Јаношек

Фарахани Голшифте
Голшифте Фарахани во Givenchy

Паола Елсит
Паола Елсит

Клои Севињи
Клои Севињи во Mugler

Анџела Фон Лакен
Анџела Фон Лакен

Естел Лефубре
Естел Лефубре

Фархана Боди
Фархана Боди

Луиза Бургуен
Луиза Бургуен

Каролин де Мегрет
Каролин де Мегрет во Chanel

Тилда Свинтон
Тилда Свинтон

Гонг Ли
Гонг Ли во Ralph & Russo

Тицијана РокаТицијана Рока

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5630 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“