ФОТО: Модата на црвениот тепих на Греми 2020
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на црвениот тепих на Греми 2020

ФОТО: Модата на црвениот тепих на Греми 2020

Многу модни промашувања и малку стилски погодоци имаше на црвениот тепих на синоќешното доделување на Греми наградите.

На свеченоста во Лос Анџелес, присуствуваа многу актуелни музички ѕвезди. Погледнете како изгледаа гостинките и оценете го нивниот стил:

Дуа Липа во Alexander Wang
Дуа Липа во Alexander Wang

Криси Тиген во Yanina
Криси Тиген во Yanina

Аријана Гранде во Giambattista Valli
Аријана Гранде во Giambattista Valli

Гвен Стефани во Dolce & Gabbana
Гвен Стефани во Dolce & Gabbana

Алесандра Амбросио во Balmain
Алесандра Амбросио во Balmain

Лана Дел Реј
Лана Дел Реј

Били Ејлиш во Gucci
Били Ејлиш во Gucci

Камила Кабејо во Versace
Камила Кабејо во Versace

Шанаја Твејн
Шанаја Твејн

Хајди Клум во Dundas
Хајди Клум во Dundas

Росалиа
Росалиа

Моли Кинг
Моли Кинг

Џулијана Рансик
Џулијана Рансик

H.E.R.
H.E.R.

Лизо во Versace
Лизо во Versace

Џамила Џамил во Georges Chakra
Џамила Џамил во Georges Chakra

Синди Лопер
Синди Лопер

Софи Тарнер со Џо Џонас
Софи Тарнер со Џо Џонас

Пријанка Чопра со Ник Џонас
Пријанка Чопра со Ник Џонас

Биби Рекса во Christian Cowan
Биби Рекса во Christian Cowan

FKA Twigs
FKA Twigs

Свити
Свити

Џоџо
Џоџо

Џенифер Ламерс во Stello
Џенифер Ламерс во Stello

Пиа Миа
Пиа Миа

Џој Вила
Џој Вила

Грејс Елизабет
Грејс Елизабет

Адриен Ворен
Адриен Ворен

Никита Дреган
Никита Дреган

Меган Пормер
Меган Пормер

Тања Ред
Тања Ред

Тес Холидеј
Тес Холидеј

Туве Лу
Туве Лу

Рики РебелРики Ребел

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?