ФОТО: Модата на синиот тепих на Critics’ Choice Awards 2020
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на синиот тепих на Critics’ Choice Awards 2020

ФОТО: Модата на синиот тепих на Critics’ Choice Awards 2020

Синоќа, по 25. пат се одржа доделувањето на Critics’ Choice Awards. На манифестацијата им беа доделени признанија на најдобрите во филмскиот свет за 2019 година.

За Најдобар филм критичарите го прогласија „Once Upon a Time in Hollywood“, кој на Бред Пит му ја донесе наградата за Најдобар актер во споредна улога, а на Квентин Тарантино статуетката за Најдобро оригинално сценарио.

Статуетката за Најдобар актер очекувано заврши во рацете на Хоакин Феникс за „Joker“, додека за Најдобра актерка беше избрана Рене Зелвегер за „Judy“.

Признанието за Најдобра актерка во споредна улога ѝ беше врачено на Лора Дерн за „Marriage Story“.

За Најдобра серија драма беше изгласана „Succession“, „Fleabag“ стана Најдобра серија комедија, додека „Parasite“ беше прогласен за Најдобар филм од неанглиско говорно подрачје.

Погледнете како изгледаа славните гостинки на синиот тепих во Санта Моника и оценете го нивниот стил:

Кејт Бекинсејл во Julien MacDonald
Кејт Бекинсејл во Julien MacDonald

Никол Кидман во Armani
Никол Кидман во Armani

Ен Хетавеј во Versace
Ен Хетавеј во Versace

Шарлиз Терон во Celine
Шарлиз Терон во Celine

Џенифер Лопез во George Hobeika
Џенифер Лопез во George Hobeika

Зендаја во Tom Ford
Зендаја во Tom Ford

Рене Зелвегер во Dior
Рене Зелвегер во Dior

Лора Дерн во Emilia Wickstead
Лора Дерн во Emilia Wickstead

Оливија Вајлд во Valentino 
Оливија Вајлд во Valentino

Менди Мур во Elie Saab
Менди Мур во Elie Saab

Алисон Бри во Brandon Maxwell
Алисон Бри во Brandon Maxwell

Кристен Бел во Cong Tri
Кристен Бел во Cong Tri

Ејми Кареро
Ејми Кареро

Аквафина во Elie Saab
Аквафина во Elie Saab

Анабел Валис
Анабел Валис

Рејчел Броснахан во Carolina Herrera
Рејчел Броснахан во Carolina Herrera

Кејтлин Девер во Dior
Кејтлин Девер во Dior

Бети Гилпин во Oscar de la Renta
Бети Гилпин во Oscar de la Renta

Фиби Волер-Бриџ во Dior
Фиби Волер-Бриџ во Dior

Моли Симс
Моли Симс

Луси Хејл во Miu Miu
Луси Хејл во Miu Miu

Гвендолин Кристи во Dior
Гвендолин Кристи во Dior

Кетрин О’Хара
Кетрин О’Хара

Келти Најт
Келти Најт

Кристина Еплгејт
Кристина Еплгејт

Кристин Барански во Antonio Beradi
Кристин Барански во Antonio Beradi

Сирша Ронан во Erdem
Сирша Ронан во Erdem

Флоренс Пју
Флоренс Пју

Лупита Нионго во Michael Kors
Лупита Нионго во Michael Kors

Грета Гервиг во Alberta Ferretti
Грета Гервиг во Alberta Ferretti

Џоуи Кинг во Prada
Џоуи Кинг во Prada

Кели Кларксон
Кели Кларксон

Рита Морено
Рита Морено

Криси Мец
Криси Мец

Џанет Мок во Valentino
Џанет Мок во Valentino

Синтија Ериво во FendiСинтија Ериво во Fendi

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3100 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?