ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција 2018
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција 2018

ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција 2018

Со свечена церемонија синоќа беше одбележан почетокот на 75-тото издание на Филмскиот фестивал во Венеција.

На првиот ден се одржа премиерата на „First Man“, биографски филм кој ја следи приказната за Нил Армстронг и легендарната мисија која доведе тој да стане првиот космонаут кој стапна на Месечината. Филмот е режиран од Демиен Шазел, кој стои зад филмовите „La La Land“ и „Whiplash“.

Филмски фестивал во Венеција Филмски фестивал во Венеција Филмски фестивал во Венеција Филмски фестивал во Венеција

На синоќешниот црвен тепих се појавија бројни ѕвезди од филмскиот и модниот свет. Погледнете како изгледаа славните гостинки и оценете го нивниот стил:

Џорџина Родригез
Џорџина Родригез во Twinset

Изабел Голарт во Alberta Ferretti
Изабел Голарт во Alberta Ferretti

Барбара Палвин во Armani
Барбара Палвин во Armani

Сара Сампајо во Armani
Сара Сампајо во Armani

Габриел Кунезил
Габриел Кунезил

Елиза Изоарди
Елиза Изоарди

Наоми Вотс во Armani
Наоми Вотс во Armani

Патрисија Контерас
Патрисија Контрерас

Габриела Вајлд во Ulyana Sergeenko
Габриела Вајлд во Ulyana Sergeenko

Анабел Белмондо
Анабел Белмондо

Оливија Хамилтон во J. Mendel
Оливија Хамилтон во J. Mendel

Звева Алвити
Звева Алвити

Гаја Вајс
Гаја Вајс

Трине Дирхолм
Трине Дирхолм

Лоти Мос во Ermanno Scervino
Лоти Мос во Ermanno Scervino

Фиамета Чикоња
Фиамета Чикоња

Каролина Крешентини во Gucci
Каролина Крешентини во Gucci

Клеменс Поези во Erdem
Клеменс Поези во Erdem

Клер Фој во Valentino
Клер Фој во Valentino

Елеонора КаризиЕлеонора Каризи

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8946 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.