ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција

ФОТО: Модата на отворањето на Филмскиот фестивал во Венеција

Ѕвезди од повеќе страни од светот одлетаа во Венеција за да присуствуваат на филмскиот фестивал кој оваа година се одржува по 73-ти пат. Премиерата на „La La Land“ го одбележа првиот ден.

Погледнете како изгледаа славните личности на отворањето:

Ема Стоун

27-годишната актерка на премиерата на својот најнов филм, во кој глуми покрај Рајан Гослинг, блесна во креација од Версаче. Својот стилски избор, Стоун го надополни со сандали од Џими Чу.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Гема Артертон

30-годишната британска актерка зрачеше со елеганција во црн едноставен фустан и блескави обетки.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Бјанка Балти

За свеченоста, 32-годишната Италијанка избра креација од Жан Пол Готје и накит од Шопард.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Барбара Палвин

22-годишната Унгарка мамеше погледи во светла креација од брендот Philosophy.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Ана Сафрончик

Впечатлив жолт фустан од Алберта Ферети беше изборот за свеченоста на 35-годишната италијанска актерка и модел.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Анита Каприоли

Славната Италијанка привлекуваше внимание во црвена креација, која е микс од чипка и плисе.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Соња Бергамаско

Италијанската актерка и на 50 години мамеше погледи во елегантна бежова креација од Армани.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Катерина Шуљга

За манифестацијата, Катерина избра минималистичка црна креација и црвен кармин.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Ела Пернел

19-годишната актерка зачекори на црвениот тепих во комбинезон од Прада.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Франческа Каприани

Каприани не остана незабележана на црвениот тепих. Таа се појави во тесна креација која го разголуваше нејзиното бујно деколте.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Елеонора Кариси

Кариси носеше волуменозен краток фустан од Ashi Studio.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Дамиен Чазел

Режисерот на „La La Land“ со себе ја поведе и својата девојка.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Лола Понсе

39-годишната пејачка и актерка беше облечена во црна проѕирна креација, која ја искомбинира со впечатлив накит.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Нина Хос

Популарната Германка се појави во долг цветен фустан.

Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција Ѕвездите на филмскиот фестивал во Венеција

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9000 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.