ФОТО: Модата на Златен глобус 2021
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на Златен глобус 2021

ФОТО: Модата на Златен глобус 2021

Синоќа се одржа 78-мото издание на Златен глобус. Поради пандемијата, доделувањето на престижните награди оваа година беше организирано да се одвива на неколку различни локации и онлајн.

Дел од ѕвездите физички присуствуваа на настаните во Лос Анџелес и Њујорк, додека останатите ја проследија церемонијата од своите домови.

И покрај тоа што не можеа да присуствуваат на свеченоста, филмските ѕвезди се потрудија да изгледаат гламурозно и впечатливо за примањето на наградите.

Погледнете како изгледаа дамите на овогодишното издание на Златен глобус:

Златен глобусНикол Кидман во Louis Vuitton Златен глобусКетрин Зета-Џонс во Dolce & Gabbana Златен глобусМарго Роби во Chanel Златен глобусСалма Хајек Златен глобусСофија Карсон Златен глобусАња Тејлор-Џој во Dior Златен глобусЕл Фенинг во Gucci Златен глобусРене Зелвегер Златен глобусЏејми Ли Кертис Златен глобусАјла Фишер Златен глобусАманда Сејфрид во Oscar de la Renta Златен глобусКејт Хадсон Златен глобусКајли Куоко во Oscar de la Renta Златен глобусЛили Колинс во Saint Laurent Златен глобусБрајс Далас Хауард Златен глобусЏејн Фонда Златен глобусЗури Хол Златен глобусГал Гадот Златен глобусАнџела Басет Златен глобусТина Феј Златен глобусЛора Дерн Златен глобусАквафина Златен глобусАндра Деј во Chanel Златен глобусЕјми Полер Златен глобусКира Сеџвик Златен глобусКристен Виг Златен глобусЛаверн Кокс Златен глобусМаја Рудолф Златен глобусРози Перес Златен глобусСара Полсон Златен глобусСинтија Ериво Златен глобусТифани Хадиш во Alberta Ferretti Златен глобусШира Хаас

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.