ФОТО: Модата на големата забава на Harper’s Bazaar во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модата на големата забава на Harper’s Bazaar во Њујорк

ФОТО: Модата на големата забава на Harper’s Bazaar во Њујорк

Гламурозната забава „ICONS By Carine Rotifeld“ организирана од списанието Harper’s Bazaar беше разубавена од присуството на десетици атрактивни модели и славни ѕвезди.

Адријана Лима буквално блескаше во креација од Дејвид Кома, Александра Амбросио му го довери својот изглед на дизајнерот Џулиен Мекдоналд, Хајди Клум избра црвен фустан од Стефан Роланд, додека Емили Ратајковски се појави во минималистички фустан од Zara.

Погледнете како изгледаа славните гостинки на свеченоста во Њујорк и оценете го нивниот стил:

Адријана Лима во David Koma
Адријана Лима во David Koma

Роми Страјд во Philosophy di Lorenzo Serafini
Роми Страјд во Philosophy di Lorenzo Serafini

Џорџија Фаулер
Џорџија Фаулер

Емили Дидонато
Емили Дидонато

Џасмин Сандерс
Џасмин Сандерс

Елза Хоск во Gucci
Елза Хоск во Gucci

Софија Рајсинг
Софија Рајсинг

Алесандра Амбросио во Julien Macdonald
Алесандра Амбросио во Julien Macdonald

Ирина Шајк во H&M
Ирина Шајк во H&M

Хајди Клум во Stephane Rolland
Хајди Клум во Stephane Rolland

Ванеса Хаџенс во Ralph & Russo
Ванеса Хаџенс во Ralph & Russo

Џасмин Тукс
Џасмин Тукс

Џоан Смолс во Tom Ford
Џоан Смолс во Tom Ford

Емили Ратајковски во Zara
Емили Ратајковски во Zara

Шанина Шајк
Шанина Шајк

Лили Колинс во Georges Hobeika
Лили Колинс во Georges Hobeika

Џамила Џамил
Џамила Џамил

Хана Џетер 
Хана Џетер

Барбара Палвин
Барбара Палвин

Лиса Рина
Лиса Рина

Алиша Кис во Mugler
Алиша Кис во Mugler

Ешли Грем во 16Arlington
Ешли Грем во 16Arlington

Шарлин Вудли во Balmain
Шарлин Вудли во Balmain

Бланка Падиља
Бланка Падиља

Михаела Вибохова
Михаела Вибохова

Кендис Сванапул
Кендис Сванапул

Вини Харлоу
Вини Харлоу

Зендаја во Tommy Hilfiger
Зендаја во Tommy Hilfiger

Марта Хант
Марта Хант

Стела Максвел во Versace
Стела Максвел во Versace

Девон Виндзор во Raisa & Vanessa
Девон Виндзор во Raisa & Vanessa

Дауцен Крус во Versace
Дауцен Крус во Versace

Халима Аден
Халима Аден

Биби Рекса во Azeeza
Биби Рекса во Azeeza

Сара Сампајо во Versace
Сара Сампајо во Versace

Каролина Куркова во Etro
Каролина Куркова во Etro

Кејлани во Michael Cinco
Кејлани во Michael Cinco

Нина Агдал
Нина Агдал

Ники Хилтон
Ники Хилтон

Лаис Рибеиро во Gasanova
Лаис Рибеиро во Gasanova

Меј Маск
Меј Маск

Нормани во Rami Kadi
Нормани во Rami Kadi

Даша Поланко
Даша Поланко

Коко Роча во Christian Siriano
Коко Роча во Christian Siriano

Парис Хилтон
Парис Хилтон

Тони Гарн
Тони Гарн

Катерина Грем
Катерина Грем

Жанел Моне во Alexandre VauthierЖанел Моне во Alexandre Vauthier

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?