ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз

ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз

И Оливија Кулпо се вбројува меѓу славните дами кои се освоени од креациите на Зухаир Мурад. 24-годишниот модел во комбинација од легендарниот либански дизајнер блесна на забавата на списанието „LaPalme“ во Париз.

Впечатливата блуза со „бакнежи“ и здолништето со висок шлиц доаѓаат од колекцијата пролет 2016 на Мурад.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Оливија во 2012 година победи на „Мис Универзум“.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Погледнете ја и насловната страница на Кулпо за „LaPalme“:

Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8596 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.