ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз

ФОТО: Мисицата Оливија Кулпо во аутфит од Зухаир Мурад во Париз

И Оливија Кулпо се вбројува меѓу славните дами кои се освоени од креациите на Зухаир Мурад. 24-годишниот модел во комбинација од легендарниот либански дизајнер блесна на забавата на списанието „LaPalme“ во Париз.

Впечатливата блуза со „бакнежи“ и здолништето со висок шлиц доаѓаат од колекцијата пролет 2016 на Мурад.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Оливија во 2012 година победи на „Мис Универзум“.

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Погледнете ја и насловната страница на Кулпо за „LaPalme“:

Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4773 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?