ФОТО: Матурски фустани од Алфред Анџело инспирирани од Twilight
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Матурски фустани од Алфред Анџело инспирирани од Twilight

ФОТО: Матурски фустани од Алфред Анџело инспирирани од Twilight

Дизајнерската куќа Алфред Анџело ја следи Twilight-манијата. Нивната најнова колекција матурски фустани за наредната година е наречена „Romantic Vampire“ и е инспирирана од женските ликови во мега популарната вампирска сага.

Погледнете ги елегантите креации од кои може да црпите инспирација за наредната свеченост која ве очекува или за идната матурска вечер.

Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело
Матурски фустан од Алфред Анџело

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.