ФОТО: Кендис Сванапул жешка и гламурозна во кампања за Том Форд
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Кендис Сванапул жешка и гламурозна во кампања за Том Форд

ФОТО: Кендис Сванапул жешка и гламурозна во кампања за Том Форд

Кендис Сванапул е рекламно лице на есенската колекција на таинствениот дизајнер Том Форд. На секоја фотографија 22-годишната манекенка изгледа секси и гламурозно, но и непрепознатливо.

Силната шминка скоро целосно ги сокри препознатливите црти на лицето на ангелот на Victoria’s Secret.

„Многу сум возбудена! Мојата кампања за Том Форд излезе!!!“ – напиша Кендис на Twitter.

Фотографиите покажуваат силни драматични бои, контраст и гламурозен сјај, исто како и самата колекција.

Колекцијата есен/зима на 49-годишниот дизајнер беше објавена за јавноста кон средината на јуни.

Кендис Сванапул за Том Форд Кендис Сванапул за Том Форд
Кендис Сванапул за Том Форд Кендис Сванапул за Том Форд
Кендис Сванапул за Том Форд Кендис Сванапул за Том Форд Кендис Сванапул за Том Форд

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18694 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?